Нарис - спогад

про

Володимировича Шестака

ЗАПРОШЕННЯ ДО КАЗКИ

Подумати лише - відтоді проминуло майже сорок років...

До Вінниці приїхав на гастролі Московський театр ляльок під керівництвом С. В. Образцова. Я, на той час зовсім ще зелений журналіст молодіжної газети, отримав завдання редактора написати рецензію на спектакль столичних артистів. Тоді я навіть і не думав про літературну працю для дітей, писав лірику, видав першу збірку віршів. І от мене, поета-лірика (а я таки ним себе вважав), посилають писати про якихось лялечок... А треба сказати, що про ляльок я і в дитинстві не мав жодної уяви. Воно, моє дитинство, співало з роками війни й зовсім було позбавлене іграшок, барвистих книжок і, звичайно ж, театру для юних глядачів. Я просто не знав, що воно таке - театр ляльок.

 

"Театр ляльок - це театр Загостреної думки."

          В. В. Шестак

Коли Людина все життя присвятила театрові, коли театр став для неї єдиною метою, коли поставлена цією людиною величезна кількість вистав, коли вона і оцінює своє життя, і мислить особливими, театральними категоріями, то і все, що відбувається навколо, така людина сприймає неначе велетенську фантасмагоричну виставу. Виставу, в якій любовна, лірична драма межує з комедією положень, героїчна, висока трагедія змінюється соціальним фарсом, а мелодрама щедро присмачена нудьгою та банальністю відносин із можновладцями.Ось така дивна і разом з тим буденна вистава... Містерія життя...

Книга присвячена одному з найстаріших професійних колективів лялькарів в Україні – Вінницькому академічному театру ляльок. Написана відомим театрознавцем членом-кореспондентом Академії мистецтв України, доктором філософії, професором, заслуженим діячем мистецтв України Ростиславом Коломійцем, вона захоплююче, в оригінальній літературній формі розповідає про етапи творчого шляху театру, мистецькі особистості його засновників Володимира Шестака та Вітольда Нейбрандта-Ковешко, вінницьку школу ляльководіння, створену Шестаком, талановитих акторів, режисерів, художників, конструкторів ляльок, які визначають неповторний вираз обличчя вінницького академічного театру ляльок.
Для любителів театру, мистецтва театру ляльок, для широкого кола читачів.

Коли мене попросили написати спогади про мого першого режисера Володимира Володимировича Шестака, я з великим задоволенням відгукнувся на цю пропозицію. Бо ж людина живе стільки, скільки про неї пам'ятають інші. Можливо і мене хтось колись згадає "...не злим, тихим словом".

Талант і доброта

Вінницький академічний обласний театр ляльок

 

  

        

                                                                                                                                  

          Адреса: вул. Хмельницьке шосе, 7.

 https://www.facebook.com/vinpuppets

Каса працює з 10 до 16 год. Вихідні: понеділок та вівторок.

 Телефон: +38 (0432) 66-00-60.

 

                                                     

                            https://www.facebook.com/unimaua/


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене іншe.